Samorządowy Dzienny Dom "Senior +" w Sulejówku
– podsumowanie działalności listopad 2024
-
Listopad to miesiąc, w którym szczególnie celebrujemy odzyskanie przez Polskę Niepodległości – my również tej tematyce poświęciliśmy sporo miejsca m. in. poprzez quiz wiedzy o symbolach narodowych, recytację wierszy znanych polskich poetów i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
-
14 listopada udaliśmy się do kina-teatru „Kurtyna” na koncert Andrzeja Rosiewicza – wydarzenie zostało zorganizowane przez UM Sulejówek z okazji „Dnia Seniora”.
-
18 listopada odbyły się warsztaty instrumentalne prowadzone przez p. Aleksandrę Endzelm-Obertyn. Szczególnie dużo miejsca tym razem poświęcono muzyce klasycznej i patriotycznej – Seniorzy odsłuchiwali dzieła wybitnych kompozytorów, śpiewali znane pieśni patriotyczne, a także grali na różnych instrumentach.
-
25 listopada w naszej placówce odbyła się zabawa andrzejkowa prowadzona przez wodzireja – p. Sylwestra Więckowskiego. Poza tańcami i zabawami rozrywkowo-muzycznymi nie zabrakło miejsca na tradycyjne wróżby i przepowiednie. Zabawę poprzedziła dyskusja o zabobonach, gusłach i wróżbach.
-
W listopadowym wydaniu lokalnej gazety „Głos Sulejówka” ukazał się obszerny artykuł prezentujący naszą placówkę pt. „Bo nikt nie powinien być sam – Dom Seniora w Sulejówku”. Artykuł skupia się na aspektach potrzeby bycia w grupie oraz aktywności społecznej wśród Seniorów i bazuje na wypowiedziach Uczestników i personelu placówki.
-
W tym miesiącu kontynuowaliśmy nasz cykl zajęć turystyczno-krajoznawczych „Palcem po mapie”. Tym razem udaliśmy się do stolicy Wielkiej Brytanii - „Londyn – miasto wielu kultur”.
-
Podczas arteterapii wykonywaliśmy jesienne róże z liści klonu, zapachowe świeczki, robótki ręczne na drutach i szydełku oraz dekoracje andrzejkowe. Rozpoczęliśmy także przygotowywanie dekoracji zimowych i świątecznych.
-
W ramach warsztatów kulinarnych w tym miesiącu przygotowywaliśmy rogaliki z nadzieniem oraz inne wypieki.
-
Podczas spotkań z psychologiem poruszono m. in. następujące tematy: To my zmieniamy nasze życie; Zabawne historie z przeszłości.
-
W ramach biblioterapii kontynuujemy książkę Teresy Godlewskiej „66 powodów do szczęścia”, natomiast podczas filmoterapii sporo miejsca w tym miesiącu poświęciliśmy filmom przyrodniczym.
-
Regularnie odbywa się gimnastyka grupowa na krzesełkach, a raz w tygodniu – rehabilitacja indywidualna.
-
W naszym gronie powitaliśmy dwie nowe osoby: p. Anielę i p. Jerzego.
Liczba uczestników: 34 osoby
Przygotowały: Joanna Kamińska, Sylwia Turowska
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego SENIOR + na lata 2021 - 2025